Soutěž Dětská nota 2018 vyhrála píseň Slečna vamp od Markéty Mazourové

09.11.2018
Jubilejní 45. ročník autorské soutěže Dětská nota zná své vítěze. Porota letos první příčku přisoudila písni Slečna vamp, kterou napsala Markéta Mazourková. Vítězem diváckého hlasování se stala píseň Křídla, jejíž autorkou je mladičká Fiorenza Amerighi, mimochodem vnučka zakladatele soutěže Milana Klipce a dcera současné sbormistryně Paprsku a hlavní organizátorky Markéty Amerighi. Porota, v níž zasedl i primátor města Raduan Nwelati, hudebník Petr Malásek nebo pianista Chinaski Jan Steinsdörfer, neměla rozhodně snadnou práci. "Všechny písně byly na opravdu vysoké úrovni, povedená byla i choreografie a všechny děti byly při zpívání a hraní tak nadšené, že bylo téměř nemožné určitě pořadí," přiznal primátor Nwelati s tím, že se na každý ročník Dětské noty vždy celý rok těší.

Na druhém místě skončila podle hlasování poroty píseň Parazit autorky Zuzy Ďurďové, bronzovou medaili si odnesla In monró merilyn od Šárky Krejčí.

Kromě toho, že unikátní projekt na podporu tvorby dětských písní letos slaví 45. ročník, je to zároveň deset let od doby, kdy pěvecký sbor Paprsek doprovází profesionální muzikanti pod vedením Jana Lstibůrka, kteří si říkají Paprsek Friends. Díky nim jsou koncerty, které ve Škoda Muzeu probíhají už od pondělí, doprovázeny živou hudbou, což dodává akci na autenticitě. K tomu ostatně přispívá i do detailu vymyšlená scéna, choreografie a originální kostýmy, s jejichž tvorbou každoročně pomáhají rodiče členů souboru. "Bez jejich pomoci by to opravdu nešlo, a jsem za to moc vděčná. Chtěla bych poděkovat všem, kdo se na Dětské notě podílejí, jsou za tím totiž hodiny a hodiny práce obrovského množství lidí. Jsem šťastná, že se to i letos povedlo a opět jsme Dětskou notu posunuli na vyšší úroveň," nešetřila chválou Markéta Amerighi.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Mladoboleslavska