Policisté dopadli pachatele vloupaček, hrozí mu až pět let za katrem

11.10.2018
Ilustrační foto
Díky výborné operativní činnosti se mladoboleslavským kriminalistům podařilo po dvouměsíční usilovné práci odhalit a zadržet pachatele sériové majetkové trestné činnosti. Včera tak kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci čtyřiadvacetiletému muži z Mladé Boleslavi.

Obviněný muž se od poloviny srpna tohoto roku do doby zadržení opakovaně vloupával do různých objektů na území města Mladá Boleslav a to minimálně v šesti případech. Při krádežích se zaměřoval na kanceláře, bankovní pobočky nebo sklady prodejen, odkud si odnášel většinou finanční hotovost, stravenky, elektroniku, malé trezory a mnoho dalších věcí.

V případě poslední krádeže si 8. října vyhlédl mladoboleslavské taneční studio na třídě Václava Klementa, odkud odcizil kasičky s finanční hotovostí a poškodil trezor i zabezpečovací zařízení.

Majitelům způsobil značnou škodu na poškození a odcizení v celkové výši téměř 150 tisíc korun.

Obviněný muž byl v říjnu loňského roku za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody na čtyři roky. V případě prokázání viny mu nyní hrozí až pět let za mřížemi.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Mladoboleslavska