Mladoboleslavští strážníci měli plné ruce práce s nepořádkem po narkomanech

12.10.2018
Městská policie opět musela ve čtvrtek a v noci na pátek zasahovat v řadě případů, kdy narkomané, bezdomovci a opilci působili problémy. Dnes pět minut po půlnoci na základě telefonátu obyvatelky domu v Palackého ulici vyjížděli na místo kvůli muži, který kopal a bouchal do vchodových dveří. Hlídka na místě zjistila místního narkomana,, který tyto dveře poškodil. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dořešení. Po narkomanovi na místě strážníci uklidili čtyři použité injekční stříkačky.

Ve čtvrtek ráno telefonicky oznámili městské policii z cukrárny na Staroměstském náměstí, že před jejich prodejnou je bezdomovec, který tady močí, ničí květiny a znečišťuje veřejné prostranství donesenými kartony z popelnice. Při příjezdu hlídky na místo se zde muž nenacházel, ale odešel do budovy magistrátu města. Zde hlídka zjistila uvedeného muže, který se ke znečištění doznal. Přestupek byl  oznámen na příslušný odbor magistrátu města.  

Strážníci také ve více případech sbírali odhozené použité injekční stříkačky. Na jednu stříkačku upozornil ráno školák u pomníku Metoděje Vlacha v Havlíčkově ulici, další stříkačku objevil chodec v poledne na schodech do Vodkovy ulice a další kontaminovaný materiál (víčko s jehlou) nalezla hlídka odpoledne na třídě V. Klementa za domy č. p. 824, později odpoledne sbírali strážníci další injekční stříkačku v parku Výstaviště. Všechen uvedený kontaminovaný materiál byl sebrán a umístěn do speciálního kontejneru.

Ve více případech také strážníci řešili problémy s osobami na veřejně přístupných místech, kde v rozporu s vyhláškou konzumovaly alkohol.  Stalo se tak na Novém hřbitově, na třídě V. Klementa za domem č. p. 846 i poblíž obchodního domu Olympia. Ve všech zjištěných případech dostali provinilci pokuty.

Hlídky městské policie také provedly řady preventivních kontrol ve vytipovaných lokalitách, například v parku Výstaviště, v parku přiléhajícím k Zahradníkově ulici, v parku Štěpánka, na autobusovém nádraží na třídě Václava Klementa, provedli i kontrolu parkovišť a průjezdových komunikací v ulici Havlíčkova, zkontrolovali zabezpečení vchodů u panelových domů v ulicích Pezinská a Purkyňova. Strážníci kontrolovali také lokalitu v Blahoslavově ulici před provozovnou El Fuego a provedli průběžné kontroly kontroly barů, heren a restaurací.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Mladoboleslavska