Andělské vánoce nabídne Muzeum na mladoboleslavském hradě

08.11.2018
Andělské Vánoce je poetický název výstavy v Muzeu na mladoboleslavském hradě.

Někteří je prý skutečně viděli, další o jejich existenci nepochybují, prý jsou ale i tací, kteří nad jejich existencí váhají – postavy na pomezí nadpřirozeného a lidského, v křesťanské tradici zvaní andělé. Představují sféru, která je spojena s bezpečím, s dobrotou, s laskavostí, ale i s prosazením božské vůle. O andělech si sice představujeme mnohé, ale ve skutečnosti o nich nevíme téměř nic, jen známe jejich úlohu být prostředníky mezi Bohem či bohy a námi lidmi.
 
Muzeum Mladoboleslavska proto na vánoční dobu připravilo výstavu, která chce návštěvníkům andělské téma přiblížit z různých stran – jako boží posly, jako strážce, jako průvodce a ochránce. Sice nevíme jak ve skutečnosti andělé vypadají, ale tradičně jsou zobrazováni v podobě okřídlených bytostí. A tak bude výstavní sál muzea naplněn nejrůznějšími anděly především v podobě uměleckých děl, ať plastik, obrazů či knižních vyobrazení.

Souběžně s touto výstavou pak budou v muzejní Galerii na arkádě vystaveni Andělé očima dětí, výstava dětských ztvárnění andělské tematiky, kterou muzeum připravuje ve spolupráci s mladoboleslavskou ZUŠ.  Výstava v muzeu na mladoboleslavském hradě bude otevřena vernisáží v sobotu 24. listopadu od 16 hodin  a potrvá přes celé vánoční období až do 6. ledna.
Autorem článku nejsou Domácí noviny
Za obsah článku neneseme odpovědnost

Aktuálně z Mladoboleslavska